گروه بازرگانی فتحی

تاریخ انتشار :

سامانه epl

کمتر کسی پیدا میشه که بازرگان باشه و کارش به سانه epl نخورده یاشد ! این سامانه یکی از مهم ترین سامانه های گمرکی و بسیار کار کارامد میباشد گروه بازرگانی فتحی  با تیم بسیار قوی و توانمند توانسته به زبان خیلی ساده و تخصصی براتون تدوین بکنه ، حتما تا انتهای مقاله با ما باشید.

 

"دوره

 

قبل از وارد شدن به دنیای epl باید بدونیم این سانه چیه و چه کاربرد هایی داره و چه کمکی برای ما بازرگان ها  میکنه !

تعریف سامانه epl :

سامانه EPL (پنجره واحد تجارت فرامرزی) به منظور ترخیص کالا در بستر وب ایجاد شده و هدف از آن تسریع فرایند ترخیص و امور گمرکی در مقوله تجارت کالاست.

 

کاربرد  سامانه epl چیست ؟

  • یکی از مهم ترین کاربردها دور اظهاری صادرات و واردات کالا و دیگر امور تجاری بین المللی ، این به این معناست خیلی از دوندگی ها اتلاف هزینه و زمان جلوگیری میشود.
  • صرفه جویی در وقت و هزینه های رفت و آمد ها به ادارات مختلف
  • جلوگیری از قاچاق کالا
  • دسترسی کامل به اطلاعات کالا از زمان بارگیری از مبدا تا تحویل در مقصد برای تاجران و بازرسان
  • افزایش سرعت و دقت در انجام معاملات
  • بررسی و ثبت نام تجاری تمامی کالاهایی که به کشور وارد و یا از آن خارج می شوند

 

فیلم اموزشی سامانه epl

روش اخذ نام کاربری و رمز عبور در سامانه epl  :

روش اخذ نام کاربری و رمز عبور در سامانه epl حضوری است که با مراجعه به یکی از گمرکات اجرایی قابل اخذ است. نام کاربری در سامانه epl برای اشخاص حقیقی کد ملی و برای اشخاص حقوقی شناسه حقوقی شرکت است

شرایط ثبت نام سامانه epl یا سامانه متمرکز گمرکی :

 

الف- شخص حقیقی دارای کارت بازرگانی

اگر محموله به اسم شماست و خودتان قصد ترخیص آن را دارید اصل کارت بازرگانی و اصل کارت ملی و پر کردن فرم های اخذ کدینگ لازم می باشد

ب. شخص حقوقی دارای کارت بازرگانی

اگر برای شرکت میخواهید سامانه epl ثبت نمام کنید اصل کارت بازرگانی، اصل کارت ملی مدیرعامل ، گواهینامه شناسه ملی و کد اقتصادی شرکت لازم می باشد

نکته : چون شرکت است ، یک نام کاربری و یک رمز عبور برای شرکت ایجاد می شود و یک نام کاربری و یک رمز عبور برای مدیرعامل ایجاد می شود  برای اخذ اطلاعات کاربری شرکتی مهر و سر برگ شرکت و مدارک مدیرعامل و شرکت را همراه خود داشته باشید.

ج . شخص حقیقی و حقوقی فاقد کارت بازرگانی 

تنها راه شخص حقیقی بدون کارت بازرگانی  استفاده از کارت بازرگانی دیگران برای ترخیص کالاست  باید بدانید ترخیصیه به نام گیرنده کالا صادر می شود پس شخص حقیقی و یا مدیر شرکت حقوقی با مدارک شخصی و بارنامه به قسمت آی تی گمرک مراجعه و اقدام به اخذ نام کاربری epl می کند.

 

 Epl  نحوه وارد شدن به  سامانه دور اظهاری گمرک یا سامانه تجارت فرامرزی گمرک :

 

بعد از ثبتنام در گمرک برای دریافت نام کاربری و رمز epl به این شکل عمل میکنیم : 

به منظور ورود به سامانه ای پی ال باید آدرس epl.irica.ir را درصفحه browser وارد نمایید. سپس نام کاربری و رمزورود را وارد کرده و روی کلمه ورود کلیک می کنید. اگر اولین بار باشد که وارد سامانه می شوید باید شماره  تلفن همراه درج شده برای نام کاربری خود را تائید کنید، اینگونه که کد 4 رقمی پیامک شده به گوشیتان را در کادر مربوطه وارد می کنید.

دوره تخصصی اموزش صفر تا صد دوره epl

سامانه epl بسیار پیده و حساس میباشد و یکی از پرکاربردترین سامانه های گمرکی است ، گروه بازرگانی فتحی طی یک دوره تخصصی و کامل صفر تا صد اموزش این سامانه را

به صورت یک دوره تخصصی ایجاد کرده که میتوانید به تمام سوالا ذهن خود در مورد سامامنه epl برسید .

رایج ترین سولات این دوره و سامانه   متمرکز گمرکی :

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

ترخیص های ما :